Nový pramen a auta na náměstí: Co řeší městští architekti?

26. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roudnice nad Labem - pohled z městského úřadu na náměstí a zámek

V České republice je zhruba stovka měst, která mají svého architekta. Nicméně náplň jejich práce není jasně definována. Co obnáší práce městského architekta a jak se vyrovnává s rozdílnými představami občanů města? Hosty Akcentu s Petrem Šourkem jsou Osamu Okamura, architekt a děkan Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci a Lucie Kavánová, městská architektka Roudnice na Labem, která nás provází po místech představujících výzvu pro její práci.

Připravil: Petr Šourek
Editorka: Petra Kultová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.