Novinky Divadla na Vinohradech

8. říjen 2005

Nejsledovanější novinkou Divadla na Vinohradech bude zřejmě česká premiéra hry amerického dramatika Israela Horovitze Chvíle pravdy, i když se uskuteční až v březnu 2006. Vrátí totiž na jeviště Dagmar Havlovou, která po sňatku s naším bývalým prezidentem v lednu 1997 herectví opustila. Režisér Ladislav Smoček začne tuto inscenaci zkoušet v lednu.

Dalšími novinkami sezony bude například muzikál Donaha, populární ze stejnojmenné britské filmové komedie (do role Jerry Lukowskiho je obsazen Filip Blažek z Divadla ABC, který na tuto roli podepsal s Vinohrady dvouletou smlouvu), a adaptace známého britského sitcomu nazvaná Jistě, pane ministře. "V hlavních rolích se představí Viktor Preiss a hostující František Němec. Oba excelovali vynikajícím dabingem tohoto seriálu," řekl umělecký šéf divadla a režisér adaptace Martin Stropnický na tiskové besedě.

Přirozené místo na vinohradském jevišti nalezne i klasika: ze Shakespearovy tvorby divadlo zařadí Richarda II., z textů Victora Huga romantické drama o lásce a pomstě, kráse a ošklivosti, pravdě a zradě Král se baví v překladu a úpravě Tomáše Vondrovice. Premiéra bude 14. ledna v režii hostujícího Michaela Taranta.

autor: Bronislav Pražan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.