Nové zvukové nosiče: Boni pueri

23. srpen 2003

Chlapecký sbor Boni pueri má už za sebou více než dvacet let práce a postupně se stal jedním z našich nejznámějších dětských pěveckých těles. Přispěla k tomu četná úspěšná vystoupení v hudebních sálech celého světa, kde účinkuje samostatně i se slavnými dirigenty, interprety, instrumentalisty a zpěváky. Především však náročný repertoár a vysoká kvalita provedení významných skladeb světové sborové literatury.

Hradečtí zpěváci nastudovali mj. Bachovy Matoušovy pašije, terezínskou operu Hanse Krásy Brundibár, účinkovali při novodobém provedení korunovační opery J. D. Zelenky Sub solea pacis et palma virtutis, podíleli se na nahrávkách duchovních skladeb J. C. Fischera a Vejvanovského Svatováclavských nešpor. Nejnovější CD je pestrým výběrem z repertoáru sboru a přesvědčivě dokládá jeho široký interpretační záběr: pod vedením sbormistrů Pavla Horáka a Jakuba Martince tu znějí skladby Orlanda di Lasso, Césara Francka, G. F. Händela, P. J. Vejvanovského, B. Smetany, A. Dvořáka, moravské lidové písně, černošský spirituál, australské a argentinské tradicionály i směs z amerických muzikálů. Mimořádná kvalita, pečlivé provedení a také radost ze zpívání - to vše charakterizuje koncerty i nové album "dobrých chlapců".

Nové CD chlapeckého sboru Boni pueri
autor: ap
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová