Nominace podcastu Akcent na Novinářskou cenu 2020: Prodloužení Národní digitální knihovny během covidu byla kovbojka
Studenti i učitelé si oddechli. Národní knihovna na poslední chvíli po dohodě se Svazem českých knihkupců a nakladatelů prodloužila bezplatný vzdálený přístup ke svým digitalizovaným fondům do 31. 1. 2021. Proč ale není možné zajistit do budoucna snazší přístup k digitalizovaným knihám Národní knihovny, třeba i za poplatek? Na otázky Petry Kultové odpovídají předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka a generální ředitel Národní knihovny Vít Richter.
Tento díl podcastu Akcent je nominován na Novinářskou cenu 2020 v kategorii Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Chci uživatelsky přívětivé služby, říká nastupující ředitel Národní knihovny. Jak toho dosáhnout?
Od května povede Národní knihovnu Tomáš Foltýn, specialista na digitalizaci. Bude zárukou lepšího přístupu k digitalizovaným dokumentům?
-
Bazén v Podolí je kulturní památkou. Tleskám, ale trochu vidím problém, říká David Vávra
Podolský bazén vítá plavce od roku 1965. Čím nás dodnes uchvacuje a jak na vyhlášení památkové ochrany reaguje ředitel sportoviště?
-
Liščí ocas za kloboukem jako poznávací znamení? Nejobsáhlejší dějiny trampingu vyvracejí stereotypy
Kolektivní monografie Putování za obzor zkoumá dějiny trampingu v české mezi lety 1918 až 1989. Jaké mýty si vyprávíme o tomto více než sto let trvajícím fenoménu?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.