Nina Marinová poprvé zve do svého barevného hudebního světa, v němž neexistují hranice mezi hudebními žánry ani jazyky

22. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nina Marinová

V premiérovém vydání Sedmého nebe zpěvačky a houslistky původem z Bratislavy zazní písničky ve španělštině, islandštině, arabštině, angličtině i slovenštině. Čekejte aktuální novinky a jeden časem prověřený hit.

„Během karantény na počátku tohoto roku jsem se přistihla při tom, že jsem poslech řekněme umělečtějších žánrů odložila na druhou kolej a hudební společnost mi doma dělaly spíše jednodušší a veselejší melodie,“ říká Marinová. Ze své karanténní diskotéky vybrala pro posluchače Vltavy třeba slovenské sourozenecké duo Bulp, brooklynského bubeníka a zpěváka Aarona Frazera, kapverdskou písničkářku Mayru Andrade, izraelskou kapelu A-WA nebo písničku Riders On The Storm legendárních The Doors. „Bez ní si často chmurný a upršený podzim nedokážu představit,“ vyznává se Nina.

Absolventku jazzových studií na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, hudebního managementu na brněnské JAMU, ale také Českého vysokého učení technického znají posluchači například ze souboru Transitus Irregularis, kapely Dub Artillery, z hostování s kapelou Zrní nebo jako zakladatelku vlastního tria Nina Rosa. Společně s akordeonistou Michalem Mihokem a kytaristou Antonínem Dlapou hrají písně v různých jazycích i hudebních stylech, inspirované jazzem, swingem, reggae či folkem. Jejich debutové album Discover si vysloužilo tři nominace na slovenské ceny Radio_Head Awards. Nina Marinová žije a tvoří v Praze.

autoři: Nina Marinová , zpr
Spustit audio