Nikol Bóková. Novinku Prometheus s Radkem Baborákem či Davidem Dorůžkou nenajdete na streamovacích platformách

3. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nikol Bóková

Skladatelka, pianistka a překvapující objev české hudební scény využívá své raketově rostoucí popularity a pro iniciativu zaměřenou k nápravě přehnaně tvrdých podmínek streamovacích služeb získává přední české hudebníky. Na novince Prometheus navíc umělecky posouvá svoje teprve nedávno dobyté hranice.

Poslouchejte celé album Prométheus Nikol Bókové na Vltavě!
V Jazzovém podvečeru Václava Vraného 3. 6. 2021
V pořadech Mozaika během celého týdne (vybírá Jan Kyncl) od 7. 6. 2021.

Nastavení streamingových služeb vůči autorům nepovažuji za správné. Desetitisíce přehrávání se vrací umělcům v desítkách korun. Věřím, že nevyhnutelně musí dojít k revoluci, jinak možnost tvořit bude pro autory stále náročnější. Ano, považuji streamingové služby za neoddělitelnou součást našich životů a za pár měsíců bude Prometheus k poslechu i online. Chci ale vzdát velké díky těm, kteří zakoupením CD, LP nebo celého digitálního alba nezískají jen hudbu, ale zároveň tím podpoří umělce a jejich vydavatele. A já všem těmto lidem děkuji.
Nikol Bóková

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...