Německá kultura je kvůli Izraeli a Gaze v napětí. Na festival nepojedu, říká česká umělkyně
Saša Michailidis se ptá redaktorky časopisu Artalk Anny Remešové a audiovizuální umělkyně Alžběty Bačíkové. Německou kulturní scénu ovlivňují události v Izraeli a Gaze. Propalestinské postoje a sílící antisemitismus dopadají na umělce, kurátory i kulturní instituce. Co se v Německu děje? A lze podobné tendence najít i v domácím kulturním prostředí?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Divadlo mě rozčiluje! Julian Maynard Smith vystoupil na Pražském Quadriennale
Nacházíme se v ekologickém a klimatickém nouzovém stavu! Prohlašuje britský umělecký ředitel Station House Opera v Londýně a ekologický aktivista Julian Maynard Smith.
-
Petr Vizina: Bassám a Rami, Izrael a Palestina
Prohlížím si fotku, která mi zbyla po našem posledním setkání v Praze. Ten úplně vpravo, usměvavý šedesátník v modrém obleku se jmenuje Bassám Aramín.
-
Berlín, Atény i Praha. V evropských městech se konají propalestinské demonstrace, někde jsou zakázané
V Berlíně a dalších německých městech se ve středu odpoledne a večer konaly demonstrace na podporu Palestinců. Shromáždění byla přitom úřady většinou zakázaná.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.