Nejraději mám stanici Muzeum. Je velkorysá, přehledná a neprovokuje, říká architektka metra Anna Švarc
Jako dvanáctiletá stála Anna Švarc na „céčkové“ stanici metra C Muzeum a malovala tam jeden ze svých prvních obrazů. Později jako jistotu vystudovala architekturu, s láskou ke graffiti odjela na stáž do Londýna a do Prahy se vrátila s praktickou zkušeností, jak přistupovat ke stavbě a renovacím stanic. Dnes je čtvrtým rokem architektkou pražského metra. Které stanici říká „umakartová“, co se v pražském podzemí chystá a co už se povedlo? Do Vizitky ji pozval Ondřej Cihlář.
Související
-
Ješitnost stranou, architektura není soukromá záležitost, říká Petr Hájek
Se svým architektonickým studiem pracuje na několika projektech zároveň, aktuálně chystá k otevření „koncertní“ vestavbu karlovarských Císařských lázní.
-
Dostával jsem nálepku aktivisty. A my vyvolávali diskusi o udržitelné architektuře, říká Dan Merta
Galerie Jaroslava Fragnera se jako jediná v republice věnuje jen architektuře. Jejím tématem je architektura zelená, udržitelná, často představuje i příklady ze zahraničí.
-
Architektura musí umět naslouchat, ale i s laskavostí bouchnout do stolu, říká Jan Mléčka
Ateliér založený na vzdálené on-line komunikaci měl ještě dávno před tím, než k tomu společnost donutil covid. Profesní život dělí mezi pedagogiku a praxi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.