To nejlepší ze současné grafické tvorby je v Císařské konírně Pražského hradu. Výstava Grafika roku potrvá do 23. května

6. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03145122.jpeg

Výstava Grafika roku představuje díla Františka Skály, Petra Nikla nebo Pasty Onera. Najdete na ní ale i práce začínajících umělců a studentů. Nadace Hollar uděluje zároveň ocenění Grafika roku a také Cenu Vladimíra Boudníka. Informovala nás o tom kurátorka výstavy a porotkyně Soutěže Hana Larvová.

Za významný tvůrčí přínos v oblasti grafické tvorby dostal Cenu Vladimíra Boudníka grafik Jan Vičar, který se kromě umělecké práce věnuje pedagogické činnosti a v této době chystá výstavu v Paříži. Také jeho práce jsou na výstavě k vidění. 

Přehlídka toho nejlepšího z naší grafické tvorby zahrnuje všechny klasické techniky – serigrafie, litografie, hlubotisky, tisky z výšky, počítačovou grafiku, originální autorské techniky nejen na papíře i autorské knihy. Cenu v hlavní kategorii za grafiku velkého formátu letos dostal Jiří Černický, hlavní cenu za grafiku malého formátu pak Zuzana Mašková.  

Výstava v Císařské konírně je naplánovaná do 23. května, od 1. do 19. června pak její repríza v Galerii Ladislava Sutnara v Plzni.

Spustit audio