Nejdřív Dybbuk, pak Zuby nehty. Hodina písní a příběhů z historie indierockového sesterstva

18. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Skupina Dybbuk vystoupila 17. prosince 2018 v pražské Lucerně na závěrečném dni Československého beat-festivalu

Vnořte se do hodinového komentovaného playlistu z prvního čtvrtstoletí skupiny, která se nejprve jmenovala Plyn, pak Dybbuk a pak Zuby nehty. 

Čtěte také

Žádná druhá kapela u nás nepřinesla tak mnohotvárné ženské autorské svědectví od dívčího sebepozorování až po hluboce dospělá témata. Písně Marky Míkové, Pavly Jonssonové, Hany Řepové, Kateřiny Jirčíkové a dalších vybral a uvádí Pavel Klusák.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.