Negativy se vyvážely na skládku několik dní. Bylo to ničení paměti, říká pravnučka Jana Langhanse Zuzana Meisnerová Wismer
Věhlasný fotoateliér navštívil svého času Albert Einstein, Tomáš Garrigue Masaryk či Antonín Dvořák. Vznikla galerie osobností, kterou si Jan Langhans pečlivě schraňoval. Historii ateliéru mapuje publikace System Langhans. Jak souvisel System Langhans se světlem při portrétování? A bylo těžší rekonstruovat dům nebo sbírku fotografií? Ptá se Ondřej Cihlář.
Související
-
Jak dostat Slovanskou epopej do jedné knihy? Chtělo to matematický model, říká fotograf Jan W. Drnek
Hostem Markéty Kaňkové byl ve Vizitce Jan William Drnek, fotograf, jenž i díky studiu kybernetiky ví téměř vše o schopnosti lidského oka vnímat obraz.
-
Zajímají mě emoce. Bližší jsou mi ty temnější, říká dokumentární fotograf Jan Mihaliček
„Vyrostl jsem v černobílém světě. I většina filmů takových byla, stejně jako fotky v Lidových novinách, pro které jsem pracoval,“ říká dokumentární fotograf Jan Mihaliček.
-
K nejmilejším patří setkání s Carlosem Santanou, říká fotograf Ivan Prokop
Fotografoval Franka Zappu, Toma Waitse, Bobbyho McFerrina, Iggyho Popa. Spolupracuje s šumperským festivalem Blues Alive, Colours of Ostrava či Folkovými prázdninami.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.