Nebojte se jezdit do světa, vzkazuje literární centrum. Spisovatele ale brzdí neznalost jazyka i další závazky, zní v Akcentu

11. květen 2023

Saša Michailidis se ptá vedoucího Českého literárního centra Martina Krafla a básnířky, editorky, bývalé předsedkyně Asociace spisovatelů Jitky Bret Srbové. Do neděle můžete v Praze navštívit mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Na konci dubna se české spisovatelky a spisovatelé prezentovali také v Lipsku. Jak vypadá podpora tuzemských autorek a autorů v zahraničí? Co situaci komplikuje?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.