Nathaniel Hawthorne: Šarlatové písmeno

Dramatizace slavného románu o vině, trestu, pomstě, puritánské morálce a (ne)schopnosti odpuštění.

Poslouchejte na Vltavě 14. března 2015 ve 14:00. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pátku 20. března 2015.


Slavný román Šarlatové písmeno vyšel poprvé v roce 1850. Jeho autor – americký spisovatel Nathaniel Hawthorne - v něm své čtenáře zavádí do Nové Anglie 17. století a vypráví příběh ženy, která odmítá říct jméno otce svého nemanželského dítěte a je veřejně odsouzena puritánským společenstvím.


Osoby a obsazení: Hester Prynnová (Věra Galatíková), Roger Chillingworth (Karel Höger), pastor Artur Dimmesdale (Luděk Munzar), guvernér Bellingham (Vladimír Leraus), vdova Higginsová (Ludmila Burešová), žalářník (Jan Teplý), kapitán (Vladimír Čech), muž (Josef Patočka), 1. žena (Jaroslava Drmlová), 2. žena (Drahomíra Fialková) a vypravěč (Josef Červinka)

Autor: Nathaniel Hawthorne Překlad: Jarmila FastrováDramatizace: Pavel ŠoltészDramaturgie: Josef HlavničkaRežie: Josef Červinka

Natočeno v roce 1975.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.