Na Signal Festival s Českým rozhlasem. Projděte si světelné instalace s oficiálním audioprůvodcem
Už po třinácté se v Praze koná největší přehlídka digitální a kreativní kultury v Česku Signal Festival. Od 16. do 19. října představí celkem 17 instalací českých i zahraničních umělců a umělkyň. Poprvé budete mít možnost vidět také 3D projekci na vodní stěnu na Dvořákově nábřeží. Do festivalu se zapojila celá řada známých jmen – například průkopník videoartu Bill Viola z New Yorku nebo naše skupina výtvarníků Rafani.
Signal Festival nabízí dvě trasy. První je v centru města, kde uvidíte například zmíněnou projekci na řece Vltavě od tchajwanského studia Peppercorns. Od stejných tvůrců na vás čeká také objektová instalace Mezi horami a moři na Náměstí Republiky. Na věž Staroměstské radnice se usídlí videomapping od španělského týmu MammasONica. A například v Klausové synagoze narazíte na objekt od českého tvůrce Jana Poše.
Druhá trasa vede Vinohrady. Zde se na fasádu baziliky sv. Ludmily vrací videomapping, tentokrát z dílny španělského studia V.P.M. Na této trase najdete hodně českých autorů a autorek. V Riegrových sadech je interaktivní instalace Souhvězdí Pavly Scerankové a například v Sadech Svatopluka Čecha narazíte na performativní instalaci Grill Flame od umělecké skupiny Rafani.
Signal festival nabízí na obou trasách placenou INSIDE část i tu volně přístupnou venkovní.
Poslechněte si průvodce Českého rozhlasu Signal Festivalem, který jsme natáčeli s hlavním kurátorem přehlídky Pavlem Mrkusem. Najdete v něm povídání o každém jednotlivém díle, videomappingu či instalaci.
Poslechněte si také reportáž přímo z místa.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Paolo Sorrentino: Tony Pagoda a jeho přátelé. Poezie, vulgarita i něha v příbězích plných nostalgie
-
Naše, Sladká, Klepy a další povídky Barbory Hrínové
-
Michel Houellebecq: Podvolení. Francie blízké budoucnosti a příběh o hledání víry, lásky a hranic
-
Milan Hlavsa. Příběh rockera bez kompromisů, který hrál na utajovaných koncertech i v Bílém domě
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka