Na Ještědu mu prostě chyběla čepice, říká o návrhu vysílače a hotelu architekta Hubáčka jeho vnuk
Saša Michailidis se ptá historika a teoretika architektury Petra Kratochvíla z Technické univerzity Liberec, architekta Václava Aulického a vnuka Karla Hubáčka Petra Hubáčka. Letos 23. února si připomínáme sto let od narození architekta Karla Hubáčka, autora televizního vysílače a hotelu na Ještědu. Proč právě Ještěd zvolili odborníci českou stavbou 20. století? Čím proslul ateliér SIAL, který Hubáček založil? Jak on sám přistupoval ke svému řemeslu?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Uvažovat odvážně a nepodléhat trendům. Poselství SIALu je trvalé, říká architekt Jiří Suchomel
Architektura mu přišla srozumitelná, a proto po ní jako mladý hoch sáhl. Na konci 60. let se přidal do smečky „čudlů“ při týmu Karla Hubáčka, autora ještědského vysílače.
-
Zemřel architekt Otakar Binar. V době socialistické šedi byl Ještěd naším protestem, řekl ve Vizitce
Hostem Vizitky byl architekt Otakar Binar, člen týmu Karla Hubáčka, který se zasloužil o aktuální podobu hotelu a vysílače Ještěd, a fotograf Jiří Jiroutek.
-
Karel Hubáček – architekt a vizionář, autor jedné z nejobdivovanějších moderních staveb na světě
V Liberci žil, pracoval a zemřel vizionář Karel Hubáček. Architekt, který navrhl jednu z nejobdivovanějších moderních staveb na světě, liberecký Ještěd.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.