Na cestě do vesmíru i pod zem. Festival Maker Faire je malý vesmír kutilů a tvůrčích lidí

11. září 2021

Maker Faire je festival plný workshopů, společenských aktivit a zvídavých lidí, kteří si zkoušejí věci na vlastní kůži a s druhými sdílejí své výsledky kutění a bastlení.

Maker Faire je mezinárodní značka festivalu, který se koná po celém světě, včetně České republiky, kde takzvaní makeři nebo bastlíři prezentují své objevy a výsledky práce. Maker Faire se koná o víkendu 11. a 12. září na Výstavišti Praha v Holešovicích, ale paralelně i v Českých Budějovicích, dále 18. září v Liberci, 25. a 26. září v Mladé Boleslavi, 2. října v Olomouci a 23. a 24. října v Brně.

Festival Maker Faire

Na Maker Faire se můžete setkat s makery, což jsou inovátoři, vynálezci, nadšenci i designéři. Jsou to lidé, kteří se nespokojují s prefabrikovanými, již hotovými věcmi, ale tvoří věci nové. Na festivalu je řada otevřených dílen, kde si lze tento typ tvorby vyzkoušet.

Festival Maker Faire – roboti
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.