Můj život s Komenským. Je v současném labyrintu světa prostor pro ráj srdce?

18. leden 2024

Jak žijí lidé respektující odkaz Komenského díla? Je v současném labyrintu světa prostor pro ráj srdce? Dokument zkoumá život a myšlenky českého filozofa a pedagoga světového formátu v kontextu doby barokní s přesahem k dnešku.

Připravili: Miroslav Buriánek a Vanda Melicharová
Dramaturgie: Viola Ježková
Zvukový mistr: Ladislav Reich
Natočeno: 2021

Pohlceni labyrintem našeho současného dění hledají autoři dokumentu Vanda Melicharová a Miroslav Buriánek odpovědi na otázky, které hýbaly lidskými nitry po věky věků. V dokumentu představí životy nazírané očima lidí, jejichž hlavním profesním zájmem nebo inspirací je dílo a osudy J. A. Komenského.  

autoři: MgA. Miroslav Buriánek , Vanda Melicharová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.