Mrtvému rakví budu já. Funerální féerie života a smrti

30. říjen 2023

Dušičky nikdy nebyly plastičtější! Takřka v předvečer letošního dne Památky všech věrných zemřelých uvádíme funerální féerii režiséra Miroslava Buriánka s původní hudbou Tomáše Pernického a s hercem Igorem Barešem. Premiéru poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Účinkují: Antonie Talacková, Igor Bareš a Bronislav Kotiš
Připravil: Miroslav Buriánek
Režie: Miroslav Buriánek
Premiéra: 30. 10. 2023

Soubor českých veršů od od klasiky našich obrozenců přes modernu Nezvala či Halase až po soumračného Antonína Bartuška či jednoho z nejpopulárnějších básníků současnosti J. H. Krchovského představuje malý rozhlasový pohřeb, noří se za pomoci teskných i posměšných veršů k hlubinám lidské existence. Bez lživých závojů nahlíží do propasti hrobu v očistném rituálu.

autor: Miroslav Buriánek
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.