Mozaika – letní vydání

28. červen 2013
02229046.jpeg

Během prázdnin se můžete vydat na Výlety s Vltavou nebo se přenést do exotických míst, jako je Brazílie, Kuba či Madagaskar, tam všude nás zavede Petr Dorůžka prostřednictvím originálních rozhlasových hudebních nahrávek.

Během letního schématu vysílání Českého rozhlasu Vltava bude ranní vydání Mozaiky mezi 6:30–8:30. V prvních 90 minutách přineseme obvyklou sestavu aktualit, reportáží, rozhovorů a přehledy tisku. Nezapomněli jsme ani na letní šansonové osvěžení s legendami světové hudební scény, jako jsou E. Piaf, J. Brel, V. Vysockij, T. Waits, B. Streisand, L. Cohen nebo naše L. Hermanová, E. Olmerová a K. Kryl.

Před osmou hodinou se v Mozaice objeví nový 45dílný cyklus Petra Dorůžky Zlatá éra rádia – krátká zastavení s pohledem do světové hudební rozhlasové historie s řadou exotických nahrávek. Po zprávách po osmé hodině plánujeme Výlety s Vltavou, v ranní Mozaice navíc spojené s vědomostní soutěží o atraktivní knižní tituly. Repríza Výletů bude pravidelně v odpoledním vydání Mozaiky v 15:45. V odpolední Mozaice také připravujeme speciální řadu vydání Vědecké rubriky Jany Olivové, která po celý rok zaznamenává významné vědecké události, objevy i kuriozity.

Od 8:30 na Mozaiku naváže ve vysílání Českého rozhlasu Vltava Letní četba na pokračování.