Moje břicho bylo jeskyní plnou barev. Básnivé sny a vzpomínky herečky Jany Frankové

27. březen 2022

Na Světový den divadla (27. března) letos zařazujeme texty divadelní a rozhlasové herečky, divadelní pedagožky a také někdejší vedoucí Dismanova rozhlasového dětského souboru Jany Doležalové Frankové, která nás v loňském roce nečekaně opustila. Záznamy jejích básnivých snů připravil z autorčiny pozůstalosti její manžel Miloš Doležal a pro naše vysílání opatřil průvodním slovem a jednou svou rukopisnou básní. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Anna Marie Doležalová, Miloš Doležal
Připravil: Miloš Doležal
Režie: Markéta Jahodová
Premiéra: 27. 3. 2022

Jana Franková (1967–2021) pocházela z Chebu, od mládí se věnovala recitaci, herectví studovala na DAMU. Její první angažmá bylo v Realistickém divadle, od roku 1990 pak spolu s režisérem Otomarem Krejčou působila v Divadle Za Branou II až do jeho zrušení v roce 94.

Dlouhodobě spolupracovala s Českým rozhlasem Vltava jako interpretka i při přípravě literárních scénářů. Věnovala se dětskému divadlu. Od roku 2015 byla vedoucí Dismanova rozhlasového dětského souboru, se kterým mimo jiné nazkoušela inscenace z dopisů dětí internovaných v koncentračním táboru Terezín či z básní Ivana Martina Jirouse.

autor: Miloš Doležal
Spustit audio