Místa k setkávání a dialogu. Navštívili jsme kulturní instituty a centra v Praze

8. srpen 2022

Česká republika převzala pro druhou polovinu roku 2022 předsednictví Rady Evropské unie. Jejím úkolem je nejen předsedat jednání zasedání Rady, ale také přispívat k dialogu na zasedáních Rady i s dalšími orgány Evropské unie. 

Jednotlivé členské státy mají v řadě zemí svá velvyslanectví, ale také kulturní instituty, které se primárně soustřeďují na prezentaci kultury své země a vůbec kulturního povědomí prostřednictví různých akcí zaměřených na propagaci literatury, divadla, hudby. A zajišťují také výuku cizího jazyka dané země. V Praze najdeme 10 institutů či center a 13 velvyslanectví členských států. Několik z nich postupně navštívíme společně se spolupracovníkem Mozaiky, Vojtěchem Kemennym.

autoři: Daniel Jäger , Vojtěch Kemenny
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...