Miroslav Durman/Jiří Posejpal: Call For The Angels & Miroslav Posejpal: Stellar Voices (Blue Lizard Records, 2021)

8. říjen 2021

Recenzi připravil Pavel Zelinka.

Miroslav Posejpal: Stellar Voices

(…) Souhra obou muzikantů je jako proud říčky proměnlivou krajinou. Jednou líně pluje na držených tónech cella, aby následně zrychlil tok v kopcovitější krajině, kde dojde na drobné peřeje, průrvy i kličkování mezi balvany, které jsou Durmanovou doménou. Zde se na čas odhalí free jazzové kořeny dvojice, které jsou ale jinak umně skryté za elegantní, melancholickou slupkou obsahující stopy ambientu, neoklasiky a drobných experimentů. (…)

(…) Je dobře, že label Blue Lizard Records začíná dluh těmto dvěma hudebním originálům splácet. Obě dnes recenzovaná alba patří totiž už teď do zlaté pokladnice domácí ambientní scény. (…)

Obě nahrávky vyšly ve vydavatelství Blue Lizard Records.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.