Miroslav Durman/Jiří Posejpal: Call For The Angels & Miroslav Posejpal: Stellar Voices (Blue Lizard Records, 2021)

8. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Durman/Jiří Posejpal: Call For The Angels

Recenzi připravil Pavel Zelinka.

Miroslav Posejpal: Stellar Voices

(…) Souhra obou muzikantů je jako proud říčky proměnlivou krajinou. Jednou líně pluje na držených tónech cella, aby následně zrychlil tok v kopcovitější krajině, kde dojde na drobné peřeje, průrvy i kličkování mezi balvany, které jsou Durmanovou doménou. Zde se na čas odhalí free jazzové kořeny dvojice, které jsou ale jinak umně skryté za elegantní, melancholickou slupkou obsahující stopy ambientu, neoklasiky a drobných experimentů. (…)

(…) Je dobře, že label Blue Lizard Records začíná dluh těmto dvěma hudebním originálům splácet. Obě dnes recenzovaná alba patří totiž už teď do zlaté pokladnice domácí ambientní scény. (…)

Obě nahrávky vyšly ve vydavatelství Blue Lizard Records.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová