Miloš Urban: Ester a rasisti. K otázce občanské korektnosti

22. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy mladá žena, v noci, ve světle neonů

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Daniela Kolářová čte povídku současného českého spisovatele Miloše Urbana z knihy Miliónový časy. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Daniela Kolářová
Připravila: Alena Zemančíková
Režie: Yvona Žertová
Natočeno: v roce 2015

Miloš Urban (1967) vystudoval moderní filologii na katedrách anglistiky a nordistiky na Filozofické fakultě UK v Praze. Je překladatelem z angličtiny a redaktorem v nakladatelství Argo. Je také autorem řady románů se strhujícím dějem, plných fantaskních i dekadentních prvků. Nejtajemnější z nich, Santiniho jazyk, byl zfilmován pro Českou televizi. Příběhy se odehrávají vesměs v minulosti, je v nich však ukrytý postoj k současnému dění (v Sedmikostelí drastický vpád developerů do Prahy, v Hastrmanovi těžba kamene ve Středohoří, ve Stínu katedrály spor o vlastnictví katedrály atd.).

Čtěte také

Povídka Ester a rasisti je však zcela současná a s lehkým nadhledem se zabývá otázkou občanské korektnosti. Urban ji napsal pro humanitární organizaci Adra a vyšla v knize Milionový časy.

autoři: Alena Zemančíková , Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.