Miloš Doležal: Jízda na skle ochcanou strání

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy  David Novotný, natáčení hry Svatý komediant František

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Ze vzpomínek z městečka 70. a 80. let v Československé socialistické republice čte David Novotný. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Básník, rozhlasový redaktor a dokumentarista Miloš Doležal se v knížce s podtitulem „střepy a střepiny z městečka 70. a 80. let v Československé socialistické republice“ vrací do svého dětství na Vysočině. V cyklu fragmentů, miniatur, zápisků, tragikomických historek a drobných příběhů zaznamenává reálný socialismus v jeho podivných disproporcích, absurditě a banalitě. Normalizace pokročila, starý svět dožívá, příležitostí se chopili kariéristé. Výklad dějin je ve škole lživě překrucován a nad městečkem se vznáší hvězda, srp a kladivo. Dětské oči jsou ovšem vnímavé a autor si vybavuje řadu cenných detailů.

Účinkuje: David Novotný

Ze stejnojmenné knihy připravil Miloš Doležal.
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno v roce 2019.

autor: Miloš Doležal
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser