Michal Šanda: Bluesmeni. Pavlata a Hádek jako dva moderátoři na fiktivní americké stanici uvádějí slavné bluesové nahrávky

10. listopad 2020

Blues není jen hudba, blues je mnohem víc. Když se mu oddáte, ovlivní váš jazyk, styl života i vaše vztahy. Také o tom vypráví hra Michala Šandy Bluesmeni, kterou autor pojal jako vysílání fiktivní americké rozhlasové stanice KQFC. V hlavních rolích Michal Pavlata a Matěj Hádek. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání. Vzhledem k prezentovanému prostředí a charakterům postav obsahuje rozhlasová hra expresivní výrazy. 

Vzhledem k prezentovanému prostředí a charakterům postav obsahuje rozhlasová hra expresivní výrazy.
Osoby a obsazení: Sanders (Michal Pavlata), Brent (Matěj Hádek) a muž (Jiří Šlupka-Svěrák)
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Hudba: Petr Mandel
Režie: Dimitrij Dudík
Natočeno: v roce 2008

Moderátoři Sanders a Brent ve svém pořadu „Story of the blues“ uvádějí bluesové nahrávky a k nim přidávají historky ze života slavných bluesových hráčů. V přestávkách mezi jednotlivými vstupy se mezi nimi rozvíjí konflikt, v němž svou roli hraje Brentova citově neukotvená sestra. Kouzlo živého rozhlasového vysílání pak umocní nečekaný host, který zareaguje na moderátorskou výzvu a přijde si zahrát do studia.

Ve hře použité bluesové nahrávky byly převzaty ze slavných bluesových labelů, veškeré historky i jména bluesových hudebníků jsou však fikcí inspirovanou barvitou historií blues a životními příběhy jeho průkopníků.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.