Michal Lázňovský: Případ Martina Guerra. Viktor Preiss a Michal Pavlata v hlavních rolích příběhu o záměně identity

11. září 2022

Neobvyklý případ dvojnictví, který se stal v malé vesnici v jihozápadní Francii v 16. století, vešel do dějin evropské justice a přesto, že zůstal zachován v soudních protokolech, vzbuzuje dodnes mnoho otázek. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: soudce Jean de Coras (Viktor Preiss), Francois de Ferrieres (Michal Pavlata), Le Sueur (Kryštof Hádek), Bertranda Rolsová (Jana Stryková), Arnold z Tilhu (David Novotný), Pierre Guerre (Jan Vlasák), Kateřina Boeriová (Jana Drbohlavová), švec (Jan Szymik), mladá Bertranda (Johana Sládková), mladý Martin (Tobiáš Vacek) a další.
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Zvuk: Milan Křivoklavý
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Režie: Vlado Rusko
Natočeno: 2012
Produkce: Jana Knappová

Případ dvojnictví, který se stal v malé vesnici v jihozápadní Francii v 16. století vešel do dějin evropské justice. Přesto, že zůstal zachován v soudních protokolech, vzbuzuje dodnes mnoho otázek. Jeho dramatické zpracování přináší rozhlasový seriál Michala Lázňovského plný záhad a napětí, který je také věrným obrázkem tehdejší doby. V hvězdném hereckém obsazení.

autor: Hynek Pekárek
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.