Michael Frayn: Číňani

5. leden 2017

Rozhlasová adaptace aktovky britského dramatika o stereotypech i rizicích večeří s přáteli. On-line do středy 11. ledna 2017.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Číňani jsou přátelé stejného věku, názorů, sociálního postavení i okruhu zájmů, kteří se hostiteli Stevovi neustále pletou. A co teprve když na večeři nedopatřením pozve bývalého partnera dámy, která právě při této příležitosti hodlá představit svůj nový vztah s extravagantním mladíkem... Nezbývá, než zajistit, aby se za žádnou cenu nepotkali.

Takové rozhodnutí přinese Stevovi a jeho ženě Jo perné chvilky - posluchačům ovšem ve výsledku neobyčejnou kaskádu komických situací, které postupně nabývají zcela absurdních rozměrů.


Osoby a obsazení: Jo (Tereza Bebarová), Barney (Martin Stránský), Stephen (Martin Myšička), Bee (Zuzana Slavíková), Alex (Jan Cina), dítě (Kryštof Racek), hlas (Eva Leimbergerová), hlas (Jitka Nerudová), hlas (Martina Bezoušková), hlas (Robert Tyleček), hlas (Lukáš Křišťan) a hlas (Jaroslav Pokorný)

Autor: Michael Frayn Překlad: Petr ZelenkaRozhlasová úprava a dramaturgie: Klára NovotnáRežie: Dimitrij Dudík

Natočeno v roce 2015.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.