Metastavy, Lucrecia Dalt a antické Bakchantky. Výstupy s novými bohy z experimentálních scén uvádí Pavel Klusák

23. březen 2023

Sedmé nebe dnes nabízí novinky z experimentálních scén, zčásti z ještě nevydaných zdrojů. Druhé album pražské kapely Metastavy vychází čtyři roky po debutu, jmenuje se Žhnoucí ticho, a s názvem koresponduje i provzdušněný sound, který jako by čekal, co si do něj doplníte.

Událostí divadelní i hudební jsou Bakchantky v pražském Národním divadle, hudba Kudláč, text Eurípides, Havrda, Borkovec, režie Frič, na scéně Bert & Friends. Různé podoby přátelství překládaného do nehierarchické hudby nabízejí japonské ženy (YoshimiO a Izumiki Yoshi na LP To The Forest To Live A True Life) a berlínští muži (Groupshow čili Jan Jelinek a spol.). Dále: Pavel Novotný, Lucrecia Dalt, DJ MC a Art Ensemble of Chicago. Vydání je šťavnaté a plnokrevné adekvátně k nástupu jara.

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.