Martin Němec: O krvácejícím stromku a barborkách

8. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Třešeň větev květy barborka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Vzpomínka na otce a někdejší rodinné předvánoční zvyklosti. Dana Černá čte adventní povídku z knihy Vana s výhledem českého hudebníka, malíře a spisovatele Martina Němce. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Dana Černá
Připravila: Alena Zemančíková
Režie: Vít Vencl
Natočeno: v roce 2016

Martin Němec je veřejnosti znám především jako hudebník. V roce 1982 založil skupinu Precedens, pro kterou píše texty a hudbu, od roku 2002 působí zároveň v další své autorské skupině Lili Marlene. Složil také hudbu k několika filmům, například Perníková věž (2002) nebo T.M.A. (2009); k oběma rovněž napsal scénář. Je autorem znělek televizních projektů Gen, Genus, OKO atd. Vedle hudby se věnuje také malířství, které vystudoval na AVU, a literatuře. Je autorem povídkových sbírek Stodola a Vana s výhledem.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...