Marta Töpferová zahraje na Dnu otevřených dveří Českého rozhlasu

18. květen 2019

Stanice Vltava připravila na 18. května kromě předpremiéry rozhlasové hry Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové i koncert jedné z nejunikátnějších českých zpěvaček. Marta Töpferová zahraje živě od 11:00 ve Studiu 2.

Duo české zpěvačky Marty Töpferové a argentinského multiinstrumentalisty Gabriela Cárdenase se věnuje bohaté tradici latinskoamerických písní. Jejich repertoár se skládá z rytmů jako jsou argentinská chacarera a milonga, venezuelské joropo či andské huayno, ale nechybí ani autorské písně. Töpferová se doprovází na venezuelský strunný nástroj cuatro nebo ruční perkuse, zatímco Cárdenas zpívá, hraje na kytaru a charango.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu: Vltava přinese virtuální realitu pro vaše uši a koncert Marty Töpferové

Natáčení hry Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové

Ponořte se s námi do rozhlasové virtuální reality. Stanice Vltava připravila na 18. května předpremiéru rozhlasové hry Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové. Hra Kathariny Schmitt je natočená unikátní technikou - takzvaně binaurálně. Veškeré hlasy a zvuky tak posluchač slyší prostorově a plasticky.

Marta Töpferová je jednou z nejunikátnějších zpěvaček a skladatelek své generace. Dcera českých herců se narodila v Ostravě, v roce 1987 emigrovala do Spojených států, kde vyrůstala obklopená různými kulturními vlivy. V roce 2012 se vrátila do Prahy a založila projekt s názvem Milokraj, který čerpá inspiraci převážně z moravského folklóru, ale i z hudby latinské Ameriky, Španělska a jejího života v New Yorku. Za album Milokraj byla Marta nominovaná na cenu Anděl v kategorii World Music, koncertovala po celé ČR a Evropě.

autoři: Český rozhlas Vltava , Jan Mazura
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.