Marta Töpferová zahraje na Dnu otevřených dveří Českého rozhlasu

Stanice Vltava připravila na 18. května kromě předpremiéry rozhlasové hry Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové i koncert jedné z nejunikátnějších českých zpěvaček. Marta Töpferová zahraje živě od 11:00 ve Studiu 2.

Duo české zpěvačky Marty Töpferové a argentinského multiinstrumentalisty Gabriela Cárdenase se věnuje bohaté tradici latinskoamerických písní. Jejich repertoár se skládá z rytmů jako jsou argentinská chacarera a milonga, venezuelské joropo či andské huayno, ale nechybí ani autorské písně. Töpferová se doprovází na venezuelský strunný nástroj cuatro nebo ruční perkuse, zatímco Cárdenas zpívá, hraje na kytaru a charango.

Den otevřených dveří Českého rozhlasu: Vltava přinese virtuální realitu pro vaše uši a koncert Marty Töpferové

Natáčení hry Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové

Ponořte se s námi do rozhlasové virtuální reality. Stanice Vltava připravila na 18. května předpremiéru rozhlasové hry Spánkové křídlo Adelaide Carpenterové. Hra Kathariny Schmitt je natočená unikátní technikou - takzvaně binaurálně. Veškeré hlasy a zvuky tak posluchač slyší prostorově a plasticky.

Marta Töpferová je jednou z nejunikátnějších zpěvaček a skladatelek své generace. Dcera českých herců se narodila v Ostravě, v roce 1987 emigrovala do Spojených států, kde vyrůstala obklopená různými kulturními vlivy. V roce 2012 se vrátila do Prahy a založila projekt s názvem Milokraj, který čerpá inspiraci převážně z moravského folklóru, ale i z hudby latinské Ameriky, Španělska a jejího života v New Yorku. Za album Milokraj byla Marta nominovaná na cenu Anděl v kategorii World Music, koncertovala po celé ČR a Evropě.

Spustit audio
autoři: Český rozhlas Vltava , Jan Mazura

Související