Marian Palla: Cestička. Humorná prozaická momentka z knihy Miliónový časy

13. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kočka, zahrada, cesta /ilustrační foto)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Poťouchlá a provokující povídka současného českého výtvarníka a spisovatele Mariana Pally. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Aleš Procházka
Připravila: Eva Willigová
Režie: Petr Mančal
Natočeno: v roce 2015

Marian Palla je výtvarník, docent na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně a spisovatel krátkých groteskních příběhů a fejetonů. Málokdo ví, že vystudoval konzervatoř v oboru kontrabas a přes patnáct let hrál v orchestru Janáčkovy opery v Brně. Je členem několika uměleckých skupin, autor několika knih a performer.

Ve svých textech si všímá rozporů a nesrovnalostí ve zdánlivě fungujícím světe. Zdůrazněním detailu, který neviděn máme všichni denně na očích, vytvoří bod, od něhož se myšlenkově vydává všemi možnými i nemožnými směry. Pallovy texty jsou sympaticky poťouchlé a provokující.

Povídku Cestička napsal pro humanitární organizaci Adra a vyšla v knize Milionový časy.

autor: Eva Willigová
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová