Marek Epstein: Pescho

Když se voda vytratí... Dramatický příběh z nepříliš vzdálené budoucnosti. Původní rozhlasová hra oceněná v soutěži ČRo v roce 2013.

Poslouchejte na Vltavě 21. dubna 2015 ve 21:30. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pondělí 27. dubna 2015.


V předvečer světového Dne Země vás zveme v Klubu rozhlasové hry na cestu do blízké budoucnosti, přesně do roku 2055. Tam situoval Marek Epstein děj své rozhlasové hry Pescho a tamější realitě odepřel základní zdroj života - vodu.

Jak se taková skutečnost promítne do individuálních osudů a jak ovlivní celý společensko-politický systém? Kdo z takového stavu profituje a koho ohrozí? Vydejte se s hlavním hrdinou Danem Gálem na nebezpečnou cestu za záchranou nejen vlastní existence...


Osoby a obsazení: Dan (Petr Lněnička), Tony (Svatopluk Skopal), Piko (Matouš Ruml), Viola (Lucie Pernetová), Muž (Jiří Štrébl), Lékař (Luboš Veselý), Voják (Kajetán Písařovic), Řidič (Ctirad Götz), Sestra (Ivana Machalová), Malá Violka (Blanka Rezková), Hlas - Pescho (Dana Černá), Hlasy - technická zařízení (Jana Stryková a Aleš Procházka), Hlas - počítač (Lukáš Hlavica) a Hlas - technická sestra (Renata Venclová)

Autor: Marek EpsteinDramaturgie: Klára NovotnáZvuk a zvukový design: Filip SkuhrovecRežie: Petr Mančal

Natočeno v roce 2014.

Spustit audio
autoři: Klára Novotná , Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby