Malá noční hudba, Osudová symfonie, Novosvětská nebo Labutí jezero. Připomeňte si s námi ikonická díla klasiky
Gioachimo Rossini: Předehra k opeře Vilém Tell, Jean Sibelius: Finlandia op. 26., E. H. Grieg: Peer Gynt op. 46. Suita č. 1., Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 5 c moll op. 67. - 1. věta z Klavírní sonáty č. 23 f moll op. 57
Prozpěvujete si nebo broukáte si melodii a nemůžete si vzpomenout, kde jste ji slyšeli nebo kdo ji napsal? Právě pro vás je určeno sedm Poledních koncertů.
Související
-
Antická literatura v evropské hudbě. Poslechněte si Polední koncerty Martina C. Putny
Od Homéra přes lyriku a tragédii až do Říma a ještě dál. Trochu neobvyklý cyklus poledních koncertů připravil profesor Martin C. Putna.
-
Přelet nad hudebními dějinami. Lukáš Hurník uvádí Polední koncerty věnované hudbě v proměnách času
Jak zněla hudba v proměnách času od svého vzniku v jeskyních pravěkých lovců až po koncertní sály 20. století? Hudební dějiny svižně a s nadhledem komentuje Lukáš Hurník.
-
Recitál jako křest ohněm a rozhlasovými mikrofony. O nejnáročnější interpretační disciplíně
Recitálem se rozumí většinou celovečerní vystoupení s důrazem na jediného umělce. Ten tak podává ucelenou zprávu o své aktuální interpretační a psychické kondici.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.