Maddalena Frydrychová: Hřiště

19. duben 2017
03801927.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.


Ne každý se zrodil pro okresní přebor, jenže co na to rodiče? Komediální hříčka odehrávající se u fotbalového hřiště. On-line k poslechu do úterý 25. dubna 2015.

Čtyřicátník Josef už sedmnáct roků seká trávu na fotbalovém hřišti, které má u domu místo zahrádky. Po té touží jeho žena Marie, ale mlčí. Od syna Františka Josef očekává kariéru fotbalisty, ten ale raději tančí v ženských šatech. Josefův kamarád a spoluhráč šedesátník Bedřich, se bojí, že ho opustí jeho žena Beáta. Na konci jednoho letního odpoledne si své sny začnou plnit.

Osoby a obsazení: Josef (Josef Polášek), Marie (Dana Batulková), Franta (Jakub Prachař), Beáta (Zdenka Hadrbolcová) a Bedřich (Rostislav Novák)

Hudba: Petr Kaláb
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Režie: Lukáš Trpišovský

Natočeno v roce 2007.

mag-fry.jpg

Maddalena Frydrychová se narodila v roce 1982 v Třinci. Po studiu na polském gymnáziu v Českém Těšíně začala studovat na pražské DAMU činoherní dramaturgii. V průběhu studia napsala a časopisecky publikovala svou první rozsáhlejší dramatickou práci, hru Panenka z porcelánu (2004), jejíž rozhlasovou verzi uvedl Český rozhlas. V sezoně 2005/06 působila jako rezidentní autorka Divadla LETÍ, pro které napsala hru Na věky (2005). I ta se dočkala o dva roky později rozhlasové realizace. V roce 2006 vytvořila hru Dorotka, kterou v březnu 2008 uvedlo Švandovo divadlo na Smíchově. Hru Hřištěkterou režíroval Lukáš Trpišovský, napsala pro cyklus Hry a dokumenty nové generace. 

Spustit audio
autoři:Tvůrčí skupina Drama a literatura, Magdalena Frydrychová
  • Literatura
  • Hra