Łukasz Dębski: Café Szafé. Neobvyklé a mnohdy zábavné příběhy hostů jedné krakovské kavárny

27. duben 2022

Café Szafé je klidná krakovská kavárna, o jejíž existenci turisté zatím nemají ani tušení. Od jiných kaváren se liší tím, že tu hosté sedí – namísto obvyklých starosvětských židlí – ve skříních, tedy polských szafách. A kromě toho ji navštěvují poněkud zvláštní hosté, kteří si u šálku kávy vyprávějí své příběhy. Premiéru poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Účinkuje: Zdeněk Hruška
Připravila: Jana Žáková
Překlad: Jan Jeništa
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 25. 4. 2022

Łukasz Dębski je oblíbeným krakovským autorem knížek pro děti. Vystudoval žurnalistiku na Jagellonské univerzitě a spolu se svou ženou, výtvarnicí Annou, vytvořil řadu dětských knížek a několik animovaných filmů. Je spolumajitelem kavárny.

autoři: Jana Žáková , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.