Love and Passion

24. červen 2021

Novinka skladatelky a klavíristky Kristiny Barty. Recenzi připravil Milan Bátor.

(…) V pořadí druhý autorský počin Kristiny Barty je ve srovnání s pět let starým debutem velkým krokem vpřed. Po hudební, zvukové, aranžérské i stylové stránce přišla tato klavíristka a skladatelka s nahrávkou, která má ve všech ohledech naprosto jasno. Nová kolekce skladeb má opravdové charisma a přináší muziku, která je neoposlouchaná a čerstvá. Oceňuji rafinovanou souhru rytmické sekce kapely Event Horizon, která patří k nejlepším v tuzemském kontextu. Druhou věcí je feeling a společný tah, který je pro tuto nahrávku něčím naprosto přirozeným. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Alessa Records. 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...