Louis Fürnberg: Chudák Jindřich aneb Člověk na prodej

6. únor 2014
Hra pro tento večer

Ve své rozhlasové hře odvíjí autor Louis Fürnberg příběh od základní situace nečekané existenční krize. Hlavní hrdina Jindřich Müering je propuštěn z práce; po mnohých peripetiích a neúspěšných pokusech o návrat do normálního života se rozhodne pro radikální čin – prodat sebe sama.

Inscenaci natočil Jiří Horčička s Viktorem Preissem, Josefem Bekem, Čestmírem Řandou, Josefem Vinklářem, Vladimírem Brabcem a řadou dalších. Zpěvem provází Laďka Kozderková.


Osoby a obsazení:zpěvačka, úřednice, inzerentka (Laďka Kozderková), Jindřich Rabe (Viktor Preiss), Starý dramatický autor, ministr obchodu, Gottlieb, nezaměstnaný (Čestmír Řanda), inzerent, řečník, vyvolávač na aukci (Josef Vinklář), Wolleweber, šéf Jindřicha, Geier, pan domácí, Rücker, bývalý ředitel nemocenské pojišťovny, inzerent a veterinář (Josef Bek), Mladý dramatický autor, reportér, řečník, učitel tělocviku, sportovní expert, (Vladimír Brabec), Aas, handlíř s nábytkem, zloděj, policejní komisař a vetešník (František Filipovský), Ruth, Jindřichova žena, (Jarmila Švehlová), úřednice a mladá herečka (Růžena Merunková)

Autor: Louis FürnbergPřeklad: Vladimír MerhautRozhlasová úprava: Hans BräunlichHudba: Vladimír TrucDramaturg: Jan VedralRežie: Jiří Horčička

Natočeno v roce 1985.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.