Ladislav Fuks: Spalovač mrtvol

David Novotný při natáčení
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy David Novotný při natáčení

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Jak se z obyčejného, spořádaně žijícího člověka, milujícího svou rodinu, hudbu a umění, stane netvor, který dokáže bez mrknutí oka likvidovat nejen svoje nejbližší, a to navíc s pocitem, že zachraňuje svět? První rozhlasovou dramatizaci slavného románu Spalovač mrtvol (1967) poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání. V hlavních rolích David Novotný, Ivan Trojan, Ivana Uhlířová a Petra Špalková.

Život zaměstnance pražského krematoria Karla Kopfrkingla se začne vychylovat ve chvíli, kdy ho přijde navštívit dávný přítel Willi Reinke se svou ženou Ernou, nadšení přívrženci Hitlerova režimu a fanatici nekompromisních změn ve prospěch šťastné budoucnosti lidstva. Chytrá, rafinovaně vedená a vytrvalá manipulace dokáže člověka dovést k nečekaným činům, odporujícím jeho původnímu přesvědčení.

03823142.jpeg

Režisér Aleš Vrzák pojednal inscenaci jako zvukově-hudební „baladu“, která zesiluje nálady a zlomové okamžiky a nabízí obrazy a významy jdoucí v druhém plánu za základním příběhem.

Osoby a obsazení: Karel Kopfrkingl (David Novotný), Willi Reinke (Ivan Trojan), Lakmé (Ivana Uhlířová), Erna Reinkeová (Petra Špalková), Zina (Marta Falvey Sovová), Mili (Jan Köhler), doktor Bettelheim (Jaroslav Haidler), Dvořák (Kamil Halbich), Boehrmann (Zdeněk Maryška), Fenek (Dušan Sitek) a řečník v krematoriu (Libor Vacek)

Dramatizace: Lenka Veverková
Zvukový design: Ladislav Železný
Zvuk: Stanislav Abrahám
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Aleš Vrzák

Natočeno v roce 2017.