Kulturní avíza 28. ledna 2011

02165769.jpeg

Pražské divadlo Disk uvádí v 19:30 premiéru autorského projektu Hamlet "normalizace na prknech, která znamenají svět". Představení je absolventskou inscenací 4. ročníku katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v režii Šimona Spišáka.

V divadle Dobeška začíná druhý ročník mezinárodního filmového festivalu Antropofest, který představí dokumentární filmy s antropologickou tematikou.

Vystoupení legendárních dvojic Jan Burian & Jiří Dědeček, Jan Vodňanský & Petr Skoumal se uskuteční od 20:00 v pražském divadle Archa ve 20:00.

Činoherní studio Ústí nad Labem připravilo na 19:00 premiéru představení Nejstarší Přemyslovec v českých dějinách. Seriál Ústecká NEJ... připravuje Činoherní studio společně s Muzeem města Ústí nad Labem.

Mahenovo divadlo v Brně má na programu od 19:00 premiéru představení Zaslíbení aneb Balada o lásce a smrti Hany Maškové a Jiřího Štaidla.

Městské kino Slaný zahajuje v 19:00 10. ročník filmového festivalu WorldFilm, na němž budou promítány filmy s cestovatelskou tématikou. Akce potrvá do 29. ledna.

Galerie U Bílého jednorožce v Klatovech zve od 18:00 na besedu a autorské čtení s básníkem Petrem Králem o jeho posledních knihách Den a společné knize s Prokopem Voskovcem Zaprášené jeviště.

Regionální muzeum a galerie Jičín zahajuje výstavu celoživotní tvorby malíře Karla Šlengera.