Kristina Žantovská: Umění konverzace

03725852.jpeg

Jiří Adamíra jako soukromý učitel a Jana Preissová jako jeho žačka v půlhodinové lekci společenské konverzace. Vždyť umění dobře mluvit a vystupovat potřebuje k úspěšnému životu snad každý z nás! On-line k poslechu do středy 5. dubna 2017.

Vtipně a nezávazně konverzovat na všeobecně přijatelné téma patřilo po staletí k dovednostem, na kterých závisel úspěch ve společnosti i v životě. Příručky o tom, jak ovládnout umění konverzace, se psaly už před pěti sty lety. Jenže lidé, kterým v rozhovoru brání vrozený ostych, si zpravidla se sebelepší teorií nevystačí. Pro ně jsou tu učitelé konverzace, aby je zbavili zábran praktickým nácvikem všemožných životních situací.

V rozhlasové hře Kristiny Žantovské se už rok za podobným účelem schází Učitel s Dívkou. Přestože ani jedné straně nechybí dobrá vůle, nevypadá to, že by se jim podařilo dosáhnout většího pokroku. Každý si nejspíš od konverzace slibuje něco jiného, zatímco pro učitele to znamená co možná nejvíc se odpoutat od prozaické skutečnosti, žačka hledá cestu, jak v rozhovoru sdílet své skutečné zážitky a pocity.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Účinkují: Jiří Adamíra a Jana Preissová

Autorka: Kristina ŽantovskáDramaturgie: Jan VedralRežie: Hana Kofránková

Natočeno v roce 1985.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a literatura

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura