Krev na chodníku a Modrý muškát. Dvě povídky královny detektivek Agathy Christie

13. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Agatha Christie

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Některá tajemství dokáže objasnit jedině všímavá slečna Marplová. Dva příběhy britské spisovatelky Agathy Christie, legendární autorky detektivních próz, poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Viola Zinková, Hana Kofránková, Josef Červinka a Michal Pavlata. Režie Petr Adler, Marie Marešová, Karel Pospíšil
Připravila: Eva Ruxová
Překlad: Eva Ruxová
Natočeno: v letech 1994–1995

Agatha Christie (15. září 1890 – 12. ledna 1976) vydala během svého života 66 románů, 14 povídkových souborů a napsala také celou řadu divadelních her. Je považována za nejprodávanější autorku všech dob a v počtu jazyků, do nichž byla její díla přeložena, ji překonává už jen Bible. Jejími nejproslulejšími románovými postavami se stal belgický detektiv Hercule Poirot a právě slečna Marplová, jež je hrdinkou povídek, které na Vltavě tentokrát uslyšíte.

autoři: Eva Ruxová , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.