Krev na chodníku a Modrý muškát. Dvě povídky královny detektivek Agathy Christie

13. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Agatha Christie

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Některá tajemství dokáže objasnit jedině všímavá slečna Marplová. Dva příběhy britské spisovatelky Agathy Christie, legendární autorky detektivních próz, poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Viola Zinková, Hana Kofránková, Josef Červinka a Michal Pavlata. Režie Petr Adler, Marie Marešová, Karel Pospíšil
Připravila: Eva Ruxová
Překlad: Eva Ruxová
Natočeno: v letech 1994–1995

Agatha Christie (15. září 1890 – 12. ledna 1976) vydala během svého života 66 románů, 14 povídkových souborů a napsala také celou řadu divadelních her. Je považována za nejprodávanější autorku všech dob a v počtu jazyků, do nichž byla její díla přeložena, ji překonává už jen Bible. Jejími nejproslulejšími románovými postavami se stal belgický detektiv Hercule Poirot a právě slečna Marplová, jež je hrdinkou povídek, které na Vltavě tentokrát uslyšíte.

autoři: Eva Ruxová , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...