Kontrasty, ostré kytary a sliby, že nebudu tvůj nepřítel. První říjnové Sedmé nebe Milana Caise

3. říjen 2023

První říjnové vysílání bude založené na hře kontrastů. Snový, akustický a nadýchaný Dekker bude střídán ostrými kytarami a rychlým bpm švédských The Hives, kteří nedávno vyprodali pražský Lucerna music bar a kteří stále na živo i na nové desce s názvem The Death Of Randy Fitzsimmons dokazují, že jim s přibývajícím věkem síly tedy rozhodně neubývají.

Aby bylo vysílání pestré, rozhodl jsem se pro téměř šachovnicovou střídačku s deskou I Won’t Be Your Foe (Nebudu tvůj nepřítel) z roku 2022 amerického písničkáře Brooklna Dekkera, který si říká jednoduše Dekker.

autor: Milan Cais
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.