Konec světa nastane, až lidé přestanou rozumět básním, říká spisovatel Miroslav Hlaučo
Námět ke svému úspěšnému pozdnímu debutu Letnice měl v šuplíku přes třicet let. Vedle psaní pracuje ve farmacii, kterou vystudoval. „Exaktní a umělecký svět se nikterak nebije,“ říká ve Vizitce. „Magičnem pak vyplňujeme v životě místa, na které exaktnost nestačí.“ Jaký veškerý smysl má v našem životě literatura? Proč je slovo terapie? A o čem bude jeho další kniha? Ptá se Karolína Koubová.
Související
-
Kontrast je pro mě jeden ze základních uměleckých prostředků, říká spisovatel Stančík
Nepíše primárně pro to, aby mělo jeho dílo úspěch. Pro své knihy hledá čtenáře naladěné na stejnou vlnu. Kombinuje různé žánry a miluje oxymorony.
-
V bolestných momentech bychom se neměli utápět, ale nacházet sílu, říká spisovatel Marek Torčík
Vítěz Magnesie Litery za nejlepší prózu v románu Rozložit paměť rozdvojil sebe. Jaký obraz sebe nacházíme ve vzpomínkách?
-
Kdybych žil na předměstí Prahy nebo Brna, Waldvillu nikdy nenapíšu, říká spisovatel Miroslav Stuchlý
Sudety má v krvi – narodil se v Šumperku a studoval v Liberci. Povoláním je stavební inženýr, sám píše básně i prózu, oboje ovlivněné místopisem Jizerských hor.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.