Klaus Mann: Bod obratu. Zpráva o jednom životě

Klaus Mann (1906-1949) žil v mimořádně neklidné době - svět začal jako dítě vnímat v době první světové války, prožil rušná dvacátá léta a po roce 1933 se jeho život odehrával ve znamení vášnivého odporu proti nacistické zvůli. Vyvrcholením jeho díla byla mohutná autobiografie, zralá životopisná zpověď s názvem Bod obratu a s podtitulem Zpráva o jednom životě. Jde o mimořádně zajímavou historii situace v Evropě a v Americe první poloviny 20. století.

Příběh Němce, který se stal Evropanem, a Evropana, který se stal světoobčanem, je poutavým dobovým místopisem a především skvělým vyprávěním o bohatém osobním i tvůrčím životě, v němž se uplatňuje autorův zvídavý intelekt.

Z překladu Anny Siebenscheinové připravil Miroslav Stuchl. V režii Hany Kofránkové účinkuje Pavel Soukup. Cyklus vysíláme od 16. do 27. listopadu 2006.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.