Když vám strach z poslechu Neklidu zaleze hluboko do uší, můžete si odpočinout u pohádkového Stopaře

12. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vizuály podcastu Neklid

Hraný podcast Stopař posluchačům nabízí unikátní možnost výběru žánru, v němž bude výchozí příběh rozvíjen. Neklid rádia Wave zase do uší přináší atmosféru thrilleru.

Poslech je něco, co člověka může doprovázet při usínání i zpříjemňovat mu rána. V audio sféře, posílené pandemickou krizí, je stále co objevovat. Technologie, motivy i žánrová různost dělají z podcastů hit. Podcasty stále přinášejí nové typy audio obsahů, které jsou přístupné téměř kdykoliv, kdekoliv a vyvíjí se po obsahové i tvůrčí stránce.

Záznamy, které lze poslouchat pomocí podcastových aplikací nebo přímo na síti, se zkrátka těší oblibě. To je případ i podcastových seriálů. Dva nové projekty tohoto typu, Stopař a Neklid, připravil i Český rozhlas. Práci na projektech reflektuje Kateřina Rathouská, dramaturgyně obou zmíněných podcastů.

Neklid stanice Wave představuje také režisérka Natálie Deáková a spisovatelka Klára Vlasáková, autorka scénáře a námětu. Hosté diskutují právě o roli podcastů, o podcastové tvorbě či technických vychytávkách jako je binaurální hlava. Dotýkají se otázky, v čem se liší psaní pro jednotlivé žánry.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.