Každý, kdo někdy načmáral cihlou srdce na chodník, dělal graffiti. Jedeme v tom všichni
Saša Michailidis mluví s historikem umění a kurátorem Radkem Wohlmuthem a writerem Michalem Škapou. Od června do září můžete navštívit první ročník festivalu Wall Street Prague, během kterého vznikne v Praze pět muralů, tedy velkoformátových maleb ve veřejném prostoru. Proč lidi velkoformáty baví? Jak naopak funguje graffiti v galerii? A kteří etablovaní writeři vystavují v Galerii Villa Pellé?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Jirčík znehodnotil Mánesův odkaz, míní restaurátorka. Kauza Staroměstský orloj rezonuje i ve světě
Saša Michailidis mluví s restaurátorkou Národní galerie Praha Hanou Bilavčíkovou a Milanem Patkou z Klubu Za Starou Prahu.
-
Bez grafického bienále v Brně ztrácíme kontakt se světem i část kulturního dědictví
Saša Michailidis mluví s prorektorem UMPRUM Radkem Sidunem a grafickým designérem Tomášem Celiznou, který působí v nizozemském Amsterdamu.
-
Výpravná publikace Art Escapes odkrývá skrytá místa mimo stěny muzeí a výstavních expozic
S novou publikací Art Escapes, kterou vydává berlínské nakladatelství Gestalten, se vydáte na dobrodružné výpravy za uměním po celém světě.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová