Kateřina Tschornová

moderátorka

Má za sebou studium francouzštiny na FF UK a herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla  DAMU. Je členkou výboru české sekce Mezinárodního sdružení pro dětskou literaturu IBBY. Coby edukátorka v kultuře připravuje a realizuje programy pro děti i dospělé v Muzeu hlavního města Prahy. Hraje v Divadle Ka2, jehož cílem je předat hlavně malý divákům, ale klidně i těm odrostlejším, krásu jazyka, literatury, loutek a divadla.

Loutek využívá také ve Francouzském institutu v Praze. Prostřednictvím loutkových příběhů seznamuje s cizím jazykem děti, jejichž mateřštinou je buď čeština nebo francouzština.
Se souborem Loutky v nemocnici dochází za malými pacienty do motolské nemocnice a největší radostí každé návštěvy je, když se podaří děti potěšit a rozesmát písničkou, loutkovým divadlem nebo jen obyčejným povídáním.

Před Vánoci, po Vánocích a před letními prázdninami si užívá atmosféru kamenného divadla a své milované kolegyně a kolegy v  divadle Minor v inscenacích Vánoce a Klapzubova jedenáctka. Okouzlují ji loutky, učarovala jí stand up comedy a dech jí bere parcour.

Volný čas nejraději věnuje svým dětem Taťáně a Juliovi, rodině a přátelům. Miluje rodinnou pohodu.

Všechny články

Stránky