Karel Švestka: Pastely (2/6)

Četba na pokračování z knihy Couvání do času, v níž autor vzpomíná na Jakuba Demla, Stanislava Vodičku a další tasovské obyvatele.

Poslouchejte na Vltavě od 6. července 2016 vždy v 18:30. Po odvysílání se jednotlivé díly objeví také na stránce Hry a četba. Zůstanou tam vždy po dobu jednoho týdne. On-line do středy 13. července 2016.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Prozaik Karel Švestka (1926-2012) žil v Tasově, kde podle svých slov prožil překrásné dětství. Od roku 1968 byl - ač nestraník - osmnáct let předsedou MNV v Tasově. Inspirován vlastními záznamy v tasovské kronice a ovlivněn tasovskými autory Jakubem Demlem a Stanislavem Vodičkou začal psát prozaické texty. Debutoval v roce 1985 knížkou Ohlédnutí, po níž následovaly roku 1995 Pastely a o dva roky později soubor próz Couvání do času, za něž získal Cenu Egona Hostovského. Autobiograficky laděná próza Pastely je podobně jako další Švestkovy texty ukotvena v tasovské krajině a historii, autor v ní vzpomíná na Jakuba Demla, Stanislava Vodičku a další tasovské obyvatele.


Čte: Miroslav Donutil

Autor: Karel Švestka Připravila: Jaroslava JiskrováRežie: Petr Adler

Natočeno v roce 1997.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby