Karel Ladislav Kukla: Z ráje do pekla. Bujný svět výstředních dobrodruhů hýřících do bílého rána

13. březen 2026

Peklo a Ráj, dva slavné pražské podniky, kde svoje noční dobrodružství před sto lety končila elegantní gigrlata, žebráci a kavalíři, pepíci z Páté čtvrti i milionáři z pražských Příkopů.

Účinkuje: Ivan Řezáč
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 13. 3. 2026

Na rohu Vodičkovy a Václavského náměstí stával noční zábavní lokál Stará Kajzrovka. Podle názvu to měla být kavárna, kterou zřídil jeden z nejstarších pražských kavárníků, Němec otec Kaiser. Ale ve skutečnosti to byla mezinárodní tajná herna i skrytý koncertní sál, kde se setkávaly nejroztodivnější pražské figurky.

Novinář a spisovatel Karel Ladislav Kukla byl mistrem, který s citem pro detail zachytil mimořádně plastický obrázek nočního života ve staré Praze, kdy se pod jednou střechou potkávali lidé z různých pater společnosti. 

 

Spustit audio

Nejposlouchanější

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.