Karel Krautgartner 100. Laco Déczi vzpomíná na legendárního jazzového skladatele a kapelníka

21. červenec 2022

Laco Déczi přijal pozvání do studia Českého rozhlasu Vltava, mluvil o současnosti i minulosti a přidal pár historek s Karlem Krautgartnerem, v jehož orchestru hrával. Přípomínáme 100. výročí narození Karla Krautgarntera. 

Karlovi Krautgartnerovi nikdo nemohl říct nic jen tak. Byl neskutečně srovnaný. Obdivoval jsem jeho dokonalost a preciznost. Skvěle hrál už u Vlacha, byl to tahoun.
Laco Déczi

DJing dramaturga všech jazzových řad stanice Vltava, zapřisáhlého modernisty věřícího v recyklaci zdrojů hudebních i jiných. Každý čtvrtek uvádí Václav Vraný.

JAZZOVÉ POŘADY NA VLTAVĚ

11:00 JAZZOVÉ DOPOLEDNE (Všední dny a sobota)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Každý den)
21:00 KONCERT JAZZ (Čtvrtky)
23:30 JAZZOVÝ PODVEČER (Repríza toho dne)

Vltava na Facebooku

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...